| LorenaBmw a întrebat:

In ce este mai bine sa tin un hamster?
-Cusca
-Acvariu
-Cusca de transport ( din plastic)
Vreau sa imi spuneti si motivele!
Funda+ vot.

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Cu mare placere :)
cea mai recomandata este cusca normala! un acvariu are aerisire doar deasupra,astfel pe langa ca ii ingreuneaza respiratia rozatoarei,ii da si senzatia de claustrofobie,la pesti e altceva iar cusca de transport,e doar pentru transport,ii da aceiasi senzatie ca la acvariu si oricum,nu este asa spatioasa,unui hamster ii trebuie miscare zilnica pentru o sanatate fara probleme.
Ar fi perfect daca ii cumperi o cusca cu etaj,ca aceasta, sigur vei gasi intr-un pet shop din orasul tau, daca nu te poti orienta la un model asemanator.Nu uita sa-i cumperi o bila speciala pentru a face ceva miscare, sa nu-l lasi mai mult de 20min. in ea pentru ca o sa ameteasca.Mult succes!
http://www.petshopmania.ro/? kategoria=113&termek=15562

1 răspuns:
| Nam a răspuns:

O cusca normala de Hamesteri gen asta http://www.google.ro/......tp?/imgres

Nu neaparat acelasi model! De ce? Pentru ca are un suport special de apa. se poate juca cu acea rotita sa nu se plictiseasca... Succes :D Funda? :P