| Zozohun a întrebat:

Am un papagal perus si as vrea sa-mi spuneti chestii generale despre ei? Sau măcar sa-mi dati un site.
Cum ar fi:
Daca e beznă în camera el vede măcar să mănânce?
Daca e muzică la boxe mai tare, il afecteaza? Si alte chestii care sunt esențiale.
Mulțumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perușii dorm noaptea, nu mananca, daca nu dorm 8 h pe noapte mult timp pot chiar sa moara, iar muzica daca este tare foarte des chiar ii afectează.

| AwGenetix a răspuns:

Daca e bezna nu vede mai mult decat tine. e o pasare de zi nu de noapte
daca e muzica la boxe mai tare, il deranjeaza, posibil, dar nu il afecteaza. cel mult o sa faca si el galagie mai multa.

| Wozzi a răspuns:

Si eu am doi papagali perusi.Seara cand inchid lumina in camera se linistesc si ei, se culca gen, si nu mai fac galagie.Da cred ca vad mancarea noaptea.Cand este galagie sau muzica mai tare incep sa faca si si galagie, chiar foarte tare.Nu cred ca ii afecteaza.