| AlexSextemberg a întrebat:

am un pitbull fata are 1 luna jumate si are burtica umflata, cand ii dau sa manance i se umfla burtica iar cand face scaun sau pipi se mai desumfla putin, dar nu este prea activa adica sta mananca si se culca toata ziua, spuneti-mi va rog daca stiti cumva este ceva grav? mai multi mi-au spus ca are limbrici, i-am facut vaccinul, ii dau pedigree junior il ingrijesc foarte bine

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Vaccinul nu-i pentru viermi.Da este plin de viermi, trebuie sa-i dai urgent pastila.La farmacia vet. spui cate kg are si ii dai.

| AlexSextemberg explică (pentru viotedy):

I-am dat pastila, acum e normala dar cand mananca se umfla din nou in burta

| DenissaRoxana a răspuns:

Schimba hrana, nu este deloc buna! Incearca royal canin junior, pro plan junior etc...
L-ai deparazitat? Incearca sa te joci ci ea si sa o fci sa fie mai activa. Mergi totusi pana la veterinar pentru un control!