| SteffyBelleSteffyMee a întrebat:

am un motanel pe care l-am gasit sub o masina. Doctorul veterinar a spus ca are cam o luna si ca prima deparazitare se face la 2 luni. De cateva zile are burtica umflata. El mananca si foarte des. Trebuie sa ma ingrijoreze ca are burtica umflata sau e normal la varsta lui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iuyugu a răspuns:

E normal la varsta lui, dar te sfatuiesc sa ii dai mai putina mancare si trebuie sa ii dai Wiskas!
Funda?

| SteffyBelleSteffyMee explică:

Ok, o sa ii dau Wiskas Junior. De obicei ii dau bobite pentru pisici de la RoyalCanin. Mananca orice, oricand!

| ByByanca2004 a răspuns:

Prerea mea este ca poate avea ceva la stomac sau poate avea un parazit! Deci ai grija cu el...Mai mult de atat nu ma pricep sa-ti spun! sad