| SoloPC a întrebat:

Am un Saint Bernadr si are 10 luni. el la piciorul stang spate nu prea calca inca nu i-am taiat pinteni. Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

Eu am labrador dar am un vecin cu Saint Bernard. Nu-s din Bucuresti dar ma pot uita pe net maine si la pareri despre cabinete de acolo.
Pana acum unde l-ai vaccinat? Nu la un cabinet? Oricum iti trebuie o clinica mai mare, sa poata fi intins acolo.

15 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

Sa nu-i tai tu, s-ar putea sa sangereze foarte tare dupa aia. Du-l la veterinar s-o faca.

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

DNoram ca nu ii taiam eu pinteni dar problema e ca nu calca pe picior...cand inl pipaim sa vedem ce are il trage inapoi nu putem sa il atingem!

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Il doare tare, de aia. Du-l la doctor sa-l rezolve.

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

Dm. aveti un caine dinacesta? si daca aveti si stati in Bucuresti ma puteti ajuta cu un veterinar?

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

Va multumesc si uitati id-ul meu daca puteti sa ma contactati
ID:uzy_electro@yahoo.com

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

O sa-ti raspund tot aici la intrebarea asta, probabil. Sa intri pe la pranz ( 12-13 ) si o sa gasesti cateva recomandari din Bucuresti.

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Lasa-mi scris sectorul unde stai sa restrang numarul de medici.

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

Sector 5!

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Am gasit vreo 3-4 cabinete, dar cel mai bun, la care am si vorbit este BIOVET. E o clinica mare, deschisa non stop ( e bine de stiut pentru urgente).
uite linkul http://www.ghidul.ro/biovet-impex/
Adresa este str. Sebastian nr. 211 C, sector 5
( mi-a spus ca puncte de reper Calea 13 septembrie si Razoare, dar o sa suni tu sau parintii acolo si vedeti mai clar)
Telefon fix: http://www.ghidul.ro/biovet-impex/contact
021 410 34 69 ( eu la asta am vorbit)
Consultatia este 21 lei in timpul saptamanii si 42 in weekend.
Pentru a-i taia pintenii e nevoie de programare inainte telefonica ( numai in cursul saptamanii) si te costa intre 160-260 lei.
Se aduna cam 300 lei, dar e caine mare, de aia e mai scump.
Nu-l lasa asa, vorbeste cu parintii si duceti-l la cabinet.
Sa-mi spui dupa ce ai fost cu el!

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

Iti multumesc enrom!

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Am mai gasit si SandyVET, din zona 13 septembrie,
Adresa: Bucuresti, Str.Margeanului nr. 111B, sector 5

Telefon: 0722.425.360

Aici a zis ca poate sa-mi dea un pret mai bun, dar vrea sa stie zona in care stai tu ca idee, daca cainele are vaccinurile facute si cate kg are ( pentru pret).
Scrie-mi aici strada tasau zona, si restul. Oricum azi nu il mai duci, macar sa ai ambele variante si cu BIOVET si cu SANDYVET pentru saptamana viitoare.

| SoloPC explică (pentru FastAndFurious):

Pei are vreo 60kg sia re toate vaccinurile facute dar stai linistit mie trebuie sa imi lasi decat nr de telefon...

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Atunci le ai pe amandoua si va hotarati voi. Eu as inclina spre BIOVET ca are sigur dotare buna, fiind clinica, nu cabinet.
Bafta!

| FastAndFurious a răspuns (pentru SoloPC):

Eu am labrador dar am un vecin cu Saint Bernard. Nu-s din Bucuresti dar ma pot uita pe net maine si la pareri despre cabinete de acolo.
Pana acum unde l-ai vaccinat? Nu la un cabinet? Oricum iti trebuie o clinica mai mare, sa poata fi intins acolo.

| BeStMaN a răspuns:

Dati tie si lui foc laughing

| ღKimKimmyღ a răspuns:

Du-l la veterinar.