| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. Am o problema cu unghia mare de la piciorul stang, ma doare de aproape 2 luni, nu este incarnata, nu este infectie. Am avut si probleme cu unghii incarnate, dar niciodata de acest fel.
Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Panu poti sa scapi de aceasta problema doar daca te duci la spital.
Poate daca poti sa iti tai coltul unghiei, ori poate sora/mama.
Sa ai pregatit ceva tinctura de iod/rivanol.
O zi bunahappy

| Anonimuserr a răspuns:

Paote da semne de încărnare acea durere. Depinde ce durere ai. La încărnare este o durere mai specifică față de o lovitură la unghie.
Și dacă te-ai prezenta la un chirurg ți-ar spune că e în regulă dacă n ue infecție nu e nimic.