| ManiacKilleR a întrebat:

as dori sa imi cumpar un hamster dar nu stiu ce cusca sa ii cumpar (pana in 80 lei) am auzit ca trebuie sa aiba minim un tunel prin care sa se plimbe, o rotita in care sa se dea si jucarii.Cei care aveti hamsteri imi puteti recomanda si mie o cusca buna?

Răspuns Câştigător
| Roxika97 a răspuns:

Eu am unul. Am luat o cusca de 80 de lei laughing, dar e foarte mica. Nu conteaza prea mult jucariile..Cusca oricum va costa mai mult de 80 de lei daca vrei sa te tina si mai mult. Conteaza sa fie mai mare. Nu conteaza jucariile. Daca e mica, si are jucarii degeaba..ca nu are prea mutl spatiu. Asa mai bine sa fie mai mare si fara jucarii. Te duci la magazinul de unde vrei sa iti cumperi hamsterul, si gasesti acolo cusca, si la cusca..primesti sigur niste jucarii.winking
Funda?

3 răspunsuri:
| RobertFHC a răspuns:

Nu gasesti la 80 de lei, poate doar gunoaie, daca te intereseaza uite aici da sunt de la 110-190lei, astea care ti le recomand eu.

Cusca Hamster Ferplast Oriente 12
Cusca Hamster Tris

| CapitanPufuletee a răspuns:

Cusca trebuie sa fie mare 60lungime-30-30, trebuie sa aiba neaparat o rotita, casuta, recipient de apa si sa ii pui rumegus si lemn sau jucarii de ros pentru ca hamsterilor le cresc dintij toata viata si trebuie sa roada pentru a-i toci, altfel vor rontaii barile custii ^^

| Gilca_Madalina_1975 a răspuns:

De ce nu încerci să cauți pe Internet? Nu cred că pentru o Cușcă bună te poți integra în 80 de lei, poate în 100-130.