| AlaBala111 a întrebat:

Hei,TPU.Ma doare foarte tare capul de cativa ani.Am facut tratament dar am renuntat pentru ca nu isi facea efectul.De 6 luni, am inceput alt tratament si tot nu imi trece.Ma doare foarte tare zilnic.De cand ma trezesc pana adorm.Am facut RMN,tomografie, am facut toate analizele posibile si nu au gasit nimic.I s-a intamplat cuiva asta? Sau stie cineva ce as putea avea? Vreau raspunsuri serioase, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Asta inseamna ca sufletul tau este bolnav! Trebuie facute rugaciuni cu taina Sfantului Maslu, vorbeste cu un preot de incredere la o biserica de care ii apartii! Trebuie sa va citeasca Moliftelnicul Sfantului Vasile cel Mare pentru deochi( dureri de cap), daca ai psaltire sau biblie ortodoxa, sa citesti psalmii 6, 119, 129!

| KodrutZ a răspuns (pentru untu):

Amin!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Lasa bre nea Untule ca si mie mi-a citit popa de sunt si acuma dator in banca si tot nu mi-a trecut.Boala de suflete o poate vindeca un psiholog sau psihiatru.Tot cu bani, bineinteles.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

. sau o bunicuta, ceva. Gratis, cu rabdare si cu atentie.winking

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai auzit de sacroterapia? Terapia prin rugaciuni! Am auzit ca chiar vindeca intai sufletul si apoi trupul!

| AliGab a răspuns:

La oftalmolog ai fost?

| AlaBala111 explică (pentru AliGab):

Da,am fost. Port ochelari de 2 ani.Ii mai port un an si scap de ei.

| AliGab a răspuns (pentru AlaBala111):

Nu stiu ce afectiune ai dar imi vine greu sa cred ca vei scapa de ei. te sfatuiesc sa incerci sa te mai duci din cand in cand la vreun control (schimba doctorul) ca poate nu ai pus doargnosticul corect. Capul te poate durea si de la ochelari daca nu ai un diagnostic corect pus. o alta cauza pot fi finusurile (sinuzita/rinita cronica). Du-te si la un ORL-ist
Poate pare cam bizar dar am vazut odata la Mistery Diagnosis pe discovery ca o fata avea durere de cap persistenta si avea o afectiune foarte rar intalnita datorita caruia i se acumula o presiune in interiorul craniului. Nu stiu daca este relevant ce spun dar poate ar trebui sa vorbesti si cu un neurolog despre durerea ta de cap. Succes

| AlaBala111 explică (pentru AliGab):

Multumesc.Voi lua in considerare raspunsul tau.An suferit o depresie puternica de care nu am scapat complet, anxietate generalizata si atacuri de panica. Poate o fi si din cauza asta.