| Dennis2001loki1973 a întrebat:

Astazi cainele meu a vazut o broasca in curte ia tot dat cu laba etc. si nu stiu ce i-a facut broasca ca deodata a inceput sai curga un fel de spuma din gura. Funda pentru cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca Grivei al tau a atins-o cu botul, e bine de stiut majoritatea broastelor conţin alcaloizi( mai tari sau mai slabi ) în pielea lor si poate ca din cauza asta l-a afectat, cum se simte acum catelul? daca mananca, bea apa si este vioi nu ai de ce te teme

| punkbuster9988 a răspuns:

Exista tot felul de animale cu diverse mecanisme de aparare. Unele produc o spuma ciudata atunci cand pradatorii incearca sa le inghita.Printre ele se numara si cateva specii de broaste(unele otravitoare). Sfatul meu ar fi sa l duci la veterinar.

| Dennis2001loki1973 explică (pentru punkbuster9988):

Sunt la tara acum si nu il pot duce la veterinar, dar i-am dat niste lapte si am vazut ca si-a revenit

| punkbuster9988 a răspuns:

Daca si a revenit e bine totusi fii atent sa nu faca temperatura sau ceva.Adica monitorizeaza l un pic.

| Nicoleta_Mihaela_2001 a răspuns:

Buna, si al meu a patit la fel. Niste sfaturi? Adica si-a revenit sau…