| anonimatasexy6 a întrebat:

Salut,TPU! Astazi mi-am luat o pereche de perusi. (Fata si baiat). Vreau să îmi dati cateva sfaturi, gen cate zile trebuie sa stea in colivie ca sa se obisnuiasca cu noua lor locuinta, cand ar trebui sa incerc sa ii iau pe deget și chestii de genul. Cei care nu aveți legatura cu acest subiect puteti pleca, nu am nevoie de raspunsuri " la misto" si ceva de genul. Ofer funda!

1 răspuns:
| Camdhh a răspuns:

Eu mi am luat mai multe pasari de la pet-shop și pot sa ți zic ca nici măcar una nu este prietenoasa, gen sa stea pe deget. Am înțeles ca cele luate de la alți crescători au mai mari șanse de a fi prietenoase. Lasă le cel puțin 2 săptămâni in colivie fără a le deranja și nu fa mult zgomot in preajma lor. Întâi sa se obișnuiască cu tine, apoi poți bagă mâna in cușca pentru a-i lua pe deget. Eu ți am zis, dacă sunt luați din pet-shop nu știu dacă stau in mâna și chestii din astea, acum depinde cum sunt ai tai. Perusii mei când ii luam in mâna incepeau sa ma muste