| romina421 a întrebat:

Aveti idee de unde pot cumpara un pui de corb? Sau, cine ar vinde? Stiu ca se gasesc greu, am cautat pe net dar nu am gasit mai nimic, decat articole pe aceasta tema sau anunturi de vanzare care au expirat/disparut. Multumesc!

1 răspuns:
| Lilith33 a răspuns:

Corbul este o pasăre nobilă, protejată de legi aspre, dar care nu se prea respectă. Alte legi, nescrise și necunoscute profanilor, pedepsesc letal capturarea corbului indiferent de motivul invocat. Sfatul meu este să renunți la ideea asta și să îți cumperi un cățel. Deși, dacă mă iau după nickname-ul tău, nici măcar o râmă nu ți-aș da spre îngrijire. Ai grijă ce îți dorești.