| JockerStoica a întrebat:

Bichonul Maltez cand e adult cum are blana? o are la fel cum o are cand e pui adica ca o oaie sau il are lins ca yorkshire terrier ca am vazut poze cu bichon maltez cu parul lins.
FUNDA!

5 răspunsuri:
| JockerStoica explică (pentru karsivan):

Pai voiam sa imi iau bichon maltez dar cand am vazut imagini ca asta de miai dato tu... m-am razgandit eu credeam ca e la fel cum e cand e mic...

| reeebook a răspuns:

Eu am bichon maltese si are parul drept (4 ani) nu e cret deloc...acum depinde daca e de rasa sau corcit si daca il perii des. daca nul perii face calti si trebuie tuns, atunci ar putea sa se faca cret dar putin de tot in unele zone... oricum sunt simpatici, mici si albi xD norocwinking

| Leo28 a răspuns:

Unui Bichon Maltez cand este adult are parul putin lins iar daca nu este periat zilnic ajung sa fie inalcituri printre firele de blana si poate ajunga cret, dar normal la un bichon maltez cand este adult este normal sa aiba parul putin lins (asa e mai pufos) Funda?

| Leo28 a răspuns:

Da, este normal sa aiba blana linsa, este un caine mai mult dragalas si ii da un aspect mai frumos dar daca nu este ingrijit cum trebuie se incalceste blanita lui pufoasa si devine cret. Funda?