| Rosu_Catalin_Stefan_1996 a întrebat:

câinele meu a fost lovit în ochiul stâng de o piatră și este putin zgâriat deasura ochiului și nu știu ce să fac.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar.

| AlexDarius3 a răspuns:

Cel mai bine ai merge cu el la veterinar, oricum dacă zgârietura nu arată prea grav eu zic ca nu ai de ce te teme, dacă sângerează mult eu zic că ar fi cazul sa il duci la veterinar dacă ai in oraş sau sat bineînţeles.

| GabyT10 a răspuns:

De preferat ar fi sa-l duci la medic, dar daca nu poti si este doar zgariat (nu are rana mare), se poate trata acasa.Sterge zona cu betadina si aplica un unguent, poate fi Mibazon de la farmacia veterinara sau Fluocinolon N de la farmacie. Uita-te cu atentie sa nu fie si ochiul afectat. Daca ochiul a fost afectat de lovitura, atunci e cazul sa-l duci la medic. Sper sa te ajute raspunsul meu.Multa sanatate blanosului tau.