Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cam care este pretul unui amstaff pui mascul daca il cumpar de la canisa premium?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu pretul, dar eu ti-as recomanda sa nu-ti iei de la canisa Premium. Cainii de acolo au de obicei probleme.
Ar trebui sa-ti ridice un semn de intrebare faptul ca acea canisa are de vanzare toate rasele de caini pe care ti le doresti si are pui in orice perioada a anului.
Cainii aia sunt incrucisati in toate felurile, cu frati, parinti, de aceea adesea au tulburari.
Asa au patit mai multe persoane cunoscute care au cumparat de acolo.
Ca sa-ti ei un caine sanatos atat fizic cat si psihic ti-as recomanda sa alegi un crescator sau canisa care sa creasca maximum 2 rase de caini si cu care poti sa vorbesti (cel mai indicat ar fi) sa vezi si parintii inainte de a lua puiul.

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut Dragoş, în urmă cu puţin timp un vecin a vândut unul cu 120 de ron acum depinde şi de vaccinele la zi şi în ce stare avantasă este, sper să-ţi cumperi şi tu unul.

| JockerStoica a răspuns:

Salut. Am sunat si eu in urma cu o luna la canisa premium tot in legatura cu un pui de amstaff mascul si mi-au zis ca un amstaff mascul costa 270 de euro adica 1250 de lei. Apropo nu zic ca nu-i buna canisa premium fiindca nu stiu nimic despre ea dar am vazut oameni care au luat de la canisa premium pui si unii zic ca sunt sanatosi cateii altii ca sunt bolnavi cateii deci nu stiu ce sa cred. Oricum cel mai bine e sa cumperi un amstaff de la o canisa adevarata. Care chiar se ocupa de o singura rasa si are pui cu peddigree si sanatosi.O sa-ti dau niste site-uri de canise foarte serioase cu pui sanatosi si cu peddigree deci Caini adevarati nu tot felul de corcituri. Poftim site:
www.amstaff.ro
www.ringmasteramstaff.ro
Astea sunt canise cu pui amstaff de rasa pura! 100%
Sper ca ti-am fost de folos!
Salut!

| westie21 a răspuns:

Nu cumpara de la canisa premium. au avut multe reclamatii. uite aici niste siteuri cu canise bune.http://www.ringmasteramstaff.ro/
http://www.amstaff.ro/index.php?lang=en
http://smart-staff-kennel.ro/canisa.html

| cainirasapura a răspuns:

Sunt samsari care vand corcituri din diferite rase de multe ori bolnave! Aceste societati comerciale si-au luat denumirea de canisa pentru a pacalii!
http://www.lumeanimalelor.ro/......i_pg_0.htm

http://www.bzi.ro/......ita-325142
http://www.bzi.ro/......oto-336946
Uita-ti cum metisul de samoyed care apare pe pagina lor de facebook e stare foarte grava cu sanse mici de supravietuire! http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 71544-Canisa-Premium/page30 Bineinteles ca sutele de comentarii care provin de la cei pagubiti in maxim 12 ore de la postare sunt STERSE!

| DaniletAG a răspuns:

Eu am cumparat un amstaff de la canisa premium la inceputul anului si e super masiv acum. da clasa multora. Am dat 320euro pe el pentru ca e negru cu alb pe piept, labe. am vrut o culoare mai aparte. Al meu a fost mancacios de la inceput si s-a facut foarte masiv. Ii dau numai Royal canin, K9 si se vede pe el. Nu vreau sa ii laud dar mie mi s-a parut cea mai buna firma de profilsi de aceea am apelat la ei. Poate ca mai sunt si altele dar nu stiu ce preturi practica si daca transporta in tara

| anonim_4396 explică (pentru DaniletAG):

Si de la niste samsari.Canisa Premium nu e o canisa adevarata e canisa doar cu numele, dar de fapt termenul corect pentru ce fac ei este fabrica.
Ei au inceput cumparand doua exemplare (mascul si femela) din toate rasele care iti sunt tie puse la dispozitie si i-au obligat sa se inmulteasca si cand au avut destui au inceput sa vanda, asa a luat nastere mareata canisa premium.
rolling on the floorFelicitari ai fost pacalit nu ai cumparat un caine de la o canisa reala ci de fapt,, dă pă net'' de la cea mai mare firma de samsari care aduc caini bolnavi si ieftini din Ungaria.
Pacat de bani sincer.