| DoarSile a întrebat:

cat timp traieste un ciobanesc corb? Dau funda :X

Răspuns Câştigător
| Anduta_1569 a răspuns:

Kir,40 de ani nu a trait nici un caine.Cel mai mult, un caine a trait 29 de ani cam asa(a intrat in cartea recordurilor).
In medie, un caine(indiferent de rasa), traieste cam 15 ani. Poate depasi cu mult aceasta varsta, daca este sanatos.
La fel e si in cazul Ciobanescului Romanesc Corb.

1 răspuns:
| kir a răspuns:

20- 40 ani! funda?

| Anduta_1569 a răspuns (pentru kir):

Kir,40 de ani nu a trait nici un caine.Cel mai mult, un caine a trait 29 de ani cam asa(a intrat in cartea recordurilor).
In medie, un caine(indiferent de rasa), traieste cam 15 ani. Poate depasi cu mult aceasta varsta, daca este sanatos.
La fel e si in cazul Ciobanescului Romanesc Corb.