| CristianPreda a întrebat:

Cum as putea sa dresez un caine? Inca e mic. As vrea sa il invat sa nu mai muste atunci cand se joaca si sa il fac sa se inteleaga cu celalalt caine pe care il am. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JimyPOP a răspuns:

Depinde de ce rasa este daca este o fire mai dominanta ca Pitbull trebuie sa ii arati "cine e seful " nu trebuie batut sau strigat dar cu un ton mai puternic.Ca sa se inteleaga cu alti caini obisnuieste-l de mic cu alti caini sa se joace. Uita-te pe net la "Cesar Milan si cainii " e interesant

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dresajul incepe la 6 luni- 1 an. Poti sa citesti pe net cateva explicatii: https://www.google.ro/#q=cum+sa+dresezi+un+caine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dresajul de baza de fapt incepe de la 3-4 luni, daca are sub 3-4 luni nu iti face sperante si nu te ingrijora asa se manifesta cand sunt mici.