| Queensisjdne a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpar un catel Pug? Le-am spus ca nu lasa par pe jos si ca nu creste foarte mare dar ei tot nu ma lasa.

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu este nu, de ce n-ai intelege asta?

| KanezuY a răspuns:

In primul rand ei trebuie sa vada in tine cat de responsabil esti. Asa vor vedea ei daca vei fi in stare sa cresti un caine, ca este foarte usor ca un parinte sa satisfaca cerintele copilului si pe urma tot el trebuie sa se ocupe de noul prieten al copilului.
Esti tu in stare sa iesi de fiecare data cu prietenul afara si sa ii oferi dragostea ori de cate ori mai face cate o boacana prin casa. Vei fi in stare sa mergi periodic la medic pentru ai face vaccinarile, vei fi capabil sa il educi?

| viperra a răspuns:

Salut! Spune-le ca le dai tot ceea ce vor ei:Note bune,esti cuminte, nu mergi toata seara in cluburi, etc(vezi tu in care te incadrezi).
Le poti spune ca la un moment dat tot o sa iti iei, dar de ce nu acum?
Mai le poti spune ca majoritatea au un sprijin din partea unui catel sau a unei pisici, doar tu nu.Succes!happy

| AlexandraMoon a răspuns:

Fix asa eram si eu.
Doream un catel Bichon.
Ei bine un Pug e destul de scump, catelusa mea am luat-o cu 6 sute de lei si crede-ma acum mama are mai multa grija de catelusa decat eu.
Ar trebui sa ai o mama care ar putea sa aiba grija de Pug ca altfel iti spun sigur ca dupa ceva vreme te va durea fix undeva de caine.
Oricum gandeste-te de doua ori la ce faci, cel putin la mine mancare ei costa ceva(ii dau purina pro plan)bine inainte ii dadeam Royal Canin si ala era si mai scump.Asa ca gandeste-te ca nu o sa iti mai poti lua atat de multe lucruri caci costa si la catel covorasele, hrana si jucariile.
Oricum daca ai un caine in casa te vei simti mult mai bine, pe mine Tarra(ca asa o cheama)ma face mereu sa zambesc si sa ma simt bine.