| HasK a întrebat:

Cum pot sa-mi conving hamsterul sa bea apa din adapatoare? Am hamsterul de cateva de zile si nu vrea deloc sa bea apa din adapatoarea cumparata de la petshop. Ce as putea face ca sa-l conving sa bea apa?

Răspuns Câştigător
| kittystarism a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul. puneti putina apa pe un deget si dai sa bea daca bea inseamna ca el bea apa doar cand e nevoie si nu trebuie sa-l vezi tu asa face si hamsterul meu si daca nu-i place apa sa schimbati apa sa va luati alta... sper ca te-am ajutat si inca ceva, vara o sa-l vezi ca din cand in cand el bea apa doar cand e nevoie... fudita? :3 big grin; o3

2 răspunsuri:
| MrAnonymus a răspuns:

Incearca sal pui cu gura pe adapatoare, sa-i arati cum vine apa si sa vorbesti cu el pe un ton calm.Bafta!

| JustDeath a răspuns:

Asa facea si hamsterul meu, trebuie sati umezesti degetul,, aratator" cu putin apa in varf si sa il lasi sa te linga, dupa care scoti adapatoarea si o pui in fata lui(la mine a mers si a inceput sa bea apa), daca el tot nu vrea sa bea apa scoatei semintele din meniul lui si dai morcovi, salata, struguri si mere big grin sper ca te-am ajutat Funda?