| FanTastiCuL95 a întrebat:

De aproximativ 3 luni am o pereche de papagali nimfa. In fiecare zi, cei doi au contact sexual dar niciodata nu au reusit sa faca oua. As vrea sa stii care este problema si cum se poate rezolva. Tin sa precizez ca ambii papagali au varsta apropiata de 2 ani. FUNDITA

Răspuns Câştigător
| SteelShadow a răspuns:

Daca masculul calcă femela nu înseamnă neaparat ca s-au împerecheat. Așteaptă. S-ar putea ca unul dintre ei sa fie infertil așa ca nu poti sa faci nimic daca asta e problema.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Pai tu nu ai cum sa rezolvi problema. Nu tine de tine ci doar de papagali.
Nu e musai ca fix dupa imprechere sa depuna oalele. Femela le depuna dupa 2 saptamani de la ultima imperechere dar se poate si mai tarziu.