| amadeo00 a întrebat:

am o problema, mi-au aparut de Dimineata bubite pe capul penisului, nu am avut contact sexual de aproximativ 2 luni, care poate fi motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa pe ghicite (fara poza) probabil ca nici Mama Omida, nu si-ar putea exprima parerea in privinta acelor bubite.
Acceseaza si citeste urmatorul articol medical, pentru a vedea daca esti in situatia descrisa :
https://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene
Multa sanatate!

| Username272 a răspuns:

Poți avea o iritație poate cum nu te ai spălat poate fi din mai multe motive cel mai sigur este să consulți un medic dacă tu crezi că este grav dacă crezi că nu este grav așteaptă și organismul Îți va rezolva problema

| Inceputul a răspuns:

Poti avea o iritatie, o infectie, o coiperca, depinde. cel mai bine consulti un medit sau te informezi, ai spus foarte putine lucruri, nu ai mai specificat si alte simptome, daca ai mancarimi, sau daca te ustura, etc. insa daca ai simptome de genul mancarimi sau usturimi poate fi o candidoza, iti recomand totusi sa mergi la doctor

| AceaFată245657 a răspuns:

Poti sa ai candita, te-ai gandit la asta?
Nu neaparat tb sa fii luat prin contact sexual neprotejat
poti face Candida de la un veceu infectat, sistem imunitar scazut, pe fond psihic (oboseala, stres...), in urma unui tratament cu antibiotice sau poate ai fost la bazinul de inot si poate ai luat din apa infestata.