| robijam a întrebat:

De la cati ani poti incepe airsoft eu am inteles ca de la 14 cu acordul parintilor dar nu stiu daca este chiar adevarat...

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Depinde la ce nivel vrei, daca vrei in jurul blocului, cu 2-3 prieteni poti oricand, daca vrei cv profesionist, trebuie sa ai 18 ani, mai ales pentru armale cu CO2 sau cu gaz

| EchipamentMilitar a răspuns:

Depinde ce intelegi prin a incepe airsoft. Daca vrei sa iesi la teren, atunci neaparat trebuie sa fii insotit de un adult si sa fii acceptat de echipele cu care joci. Dpdv al legii achizitia unui pistol de airsoft sau a unei pusti se face de catre o persoana peste 18 ani.

| robijam explică (pentru EchipamentMilitar):

Da pe teren vreau dar cum adica insotit de adult? Trebuie sa joace si el? sau doar sa se uite?

| gabone_6555 a răspuns (pentru robijam):

Doar se uita

| gabone_6555 a răspuns (pentru gabone_6555):

Ai inteles

| robijam explică (pentru gabone_6555):

Da multumesc.