| anonim_4396 a întrebat:

Din pacate mi-a calcat masina cainele si are doua rani, piciorul este julit si mai sus de picior este o rana foarte urata, practic e o gaura adanca in el, i-am pus apa oxigenata, dar vad ca azi a inceput sa-i intre in putrefactie (miroase ingrozitor rana) Il mai pot salva?

Răspuns Câştigător
| anoniiim1807 a răspuns:

Si la oameni se mai face așa galben pe lângă rana.o rana mai mare.
Eu odata am fost lovita la picior si din acea julitura mi-a curs ceva galben dar s-a vindecat.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te cu el la veterinar sau cheama veterinarul sa vada ce poate sa ii faca, in mod normal rana o sa se vindece cand o sa inceapa sa se linga cainele

| anonim_4396 explică (pentru BroascaCuElice):

Pai se tot linge zi si noapte, dar a inceput sa miroasa a caine mort rana aia. i-am pus antibiotic in mancare si l-a mancat. apa oxigenata i-am pus, ce sa-i mai fac? E vorba de un caine maidanez care l-am pastrat ca era foarte frumos. dar de spalat nu l-am spalat niciodata si nu pot sa il iau in masina asa.iar veterinarul nu poate sa ajunga pana aici

| anoniiim1807 a răspuns:

Mirosul poate fi si din cauza ca e cald, căldură il accentueaza.
Nu stiu... încearcă sa il bandajezi, astfel încât sa il împiedici sa se mai linga.
Du-te la farmacie si explica ce s-a intamplat si poate îți da farmacista ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anoniiim1807):

Am vazut ca pe langa rana este un lichid galben. de la ce poate fi? O sa il bandajez maine.

| anoniiim1807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la oameni se mai face așa galben pe lângă rana.o rana mai mare.
Eu odata am fost lovita la picior si din acea julitura mi-a curs ceva galben dar s-a vindecat.