| FreshRedBull a întrebat:

ieri am fost la fotbal si mi-a intrat cand alergam un ciob in picior, rana e destul de adanca (se vede carnea) dupa ce mi-a intrat in picior a inceput sa sangereze mult am scos repede ciobu' dar piciorul mi-a sangerat incontinuu aprox 10 minute am pierdut destul de mult sange, acasa mi-am dat cu apa oxigenata cu betadina si acum mi-a luat mama de la farmacie un benocin unguent...am citit prospectul dar nu pot sa imi dau seama exact..scrie ca daca rana e adanca pot ramane fara auz daca intra in organism da nu imi dau seama daca raman fara auz la o rana la ureche sau la o rana la picior. nu ma doare, ma ustura doar daca ating nu pot sa merg (pot sa simt daca ma atinge cineva pot sa misc degetele) mie doar frica sa nu raman fara auz daca a folosit cineva baneocin unguent pana acum si stie ca nu raman fara auz il rog sa lase un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/medicamente/baneocin-unguent

Și la tine pe prospect scrie clar că e în caz de otită. Desigur s-ar putea să ai o leziune otitică a călcâiului, dar sincer să fiu, mă îndoiesc.

În altă ordine de idei, de ce nu suni la medicul de familie să întrebi ce să faci? Sau îți face o plăcere să plătești asigurarea medicală aiurea?