Întrebare recomandată | Ion_Alex_1998 a întrebat:

E urgent! In data de 24 Aprilie mi-a fatat hamsterita toate bune si frumoase pana acum 2 zile.Acum 2 zile am vazut-o pe hamsterita ca vedea cu un ochi mai greu.Ieri n-a mancat nimic i-am dat paine,graunte si o bucata de mar si de biscuite.Iar azi dimineata am crezut ca a murit nici nu se mai misca e foarte slabita, si acum am luat pui de langa ea...Si am mai incercat sa-i dau de mancare la femela dar nu mananca e slabita rau nu stiti ce pot sa fac? As duce-o la un doctor veterinar dar eu stau la sat si sunt departe cu multi km. de oras! Stiti ce pot face? Va rog ajutati-ma!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hamsterii sant propensi la boli, la hamsterul meu i s-a umflat o chestie in ureche si i-au facut o incizie gratuita dar nu a trecut, a zis ca asa se intampla si traiesc intre 2 si 3 ani, normal ar fi 5 dar cum sant slabi la imunitate asta e viata ce sa le faci sad

| ChrissD a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o duci urgent la un medic veterinar pentru ca poate sa aiba o problem la stomac...

| ImCalledLamă a răspuns:

Ei na, in sat trebuie sa fie un medic veterinar, doar lumea are vaci, porci etc ar fi ciudat sa nu fie, ma rog, dar ce ai de pierdut daca o duci? 2 ore? cati km pot sa fie...

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Va muricrying(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

| AlexGaming a răspuns:

Va muri sad

| ZanfiracheBiancaAndreea a răspuns:

Du-o de urgenta la un medic veterinar!

| Ion_Alex_1998 explică (pentru ZanfiracheBiancaAndreea):

Crezi ca am timp stau la ţară si sunt foarte departe de oraş unde se află medicul veterinar.

| Meea08 a răspuns:

Ar trebui sa o duci URGENT la veterinar. si eu am avut o hamsterita si tot asa a patit. mama a zis ca o sa-i treaca, dar nu a fost chiar asa... sad

| otytoty a răspuns:

Las-o sa se odihneasca las-o sa zaca daca e nevoie dar fi cu ochii pe ea nu o neglija dai multe fructe dar nu o forta daca nu poate asta e uite un site cum sa ai grija de ea mai bine http://www.animalutze.com/articole/boli-frecvente-hamster.php in caz ca o vezi ca zace (hiberneaza) mareste putin temperatura camerei poate ii este frig verifica si linkul te va ajuta poate vezi ce are

| PuffzGame a răspuns:

Da dupa ce a nascut nu o sa manance un timp! Acum tine-o putin la vegetale! orice! Vegeterian! sau daca nu merge laso un timp! nu pateste nimic! e ceva normal!

| PuffzGame a răspuns:

Da dupa ce a nascut nu o sa manance un timp! Acum tine-o putin la vegetale! orice! Vegeterian! sau daca nu merge laso un timp! nu pateste nimic! e ceva normal! Dar daca nu mere nici asa atunci probabil va muri! asa a facut si a mea! Imi pare foarte rau! Dar sa speram ca va perge prima varianta! Succes!

| PuffzGame a răspuns (pentru PuffzGame):

Daca nu merge varianta unu duo la veterinar! cris are si el dreptate!

| Ion_Alex_1998 explică (pentru PuffzGame):

E foarte slaba inca pe la gat nici nu mai are par doar unpic.Te rog baga-ma la mess alex.ion47