| Simona_9410 a întrebat:

Hei ma puteti ajuta eu am o voce foarte foarte buna in fata tuturor care am cantat mau laudat! Vreau sa ajung ca cei din "Pariu cu viata" dar nu am incredere in mine si cand ma inregistrez cand imi ascult vocea simt ca ceva nu e inregula la ea in plus nu suna bine pe telefon vreau sa ajuns sus ma ajutati va rog? Nu vreau sa ma duc la Romani au talent sau Vocea Romaniei sau etc. Vreau sa creez o melodie singura ma ajutati va rog sa prind incredere sau sa-mi spuneti cum pot face asta? si desigur ca daca voi inventa o melodie o voi canta si eu:X:X:X:X Funda si vot pentru cel mai bun raspuns! multumesc

Răspuns Câştigător
| Viki20 a răspuns:

Nu stiu ce pregatire ai in domeniu. Persoanele care te-au ascultat au ceva experienta in muzica (nu ca ascultator, studii zic)? Daca au si zic ca te descurci, atunci e bine, mai cauta-ti niste exercitii, dezvolta ce ai deja si dupa... mult succes. Daca persoanele astea doar cred ca stiu ce suna bine si ce nu si n-au niciun studiu sau experienta muzicala, n-au de unde sa stie ei daca vocea ta e buna sau nu, daca suna fals, daca ai un timbru deranjant (ma rog, asta se simte) etc. Cauta mai bine un profesor, daca nu ai deja unul, si roaga-l sa te ajute, sa te pregateasca, sa-ti dea sfaturi. Bafta...