| Freky229 a întrebat:

Salut, am vazut pe youtube un tunel pentru hamster, acel tunel fiind de carton.
L-am facut Joi, dar hamsterul meu sirian nu prea foloseste, mai mult foloseste roata, dar am scos roata din acvariu, si am lasat doar tunelul, nu prea intra in el. Am vazut alti hamsteri ca fug prin el.
Are nevoie de cateva zile pentru a se obisnui?

2 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Baga-l in el tine-l inchis acolo. zguduie putin tunelu ca la un cutremur apoi il vei vedea numai in tunel. sau baga un tunel mai mare si cumpara o femela. si gata. se baga in tunel. se va obisnui el sau incearca tu sa il bagi pe acolo. sa il plimbi ca pe cainelaughing

| Andryx56 a răspuns:

Am avut si eu un hamster, caruia i-am cumparat un tub, (doar ca ala pe care i l-am luat eu era din plastic), si, dabea in vreo 5-6 zile si-a facut curaj sa intre in el, deci da, are nevoie de cateva zile pentru a se obisnui!