| marycris a întrebat:

O colega de-a mea are Yorkshire Terrier, si mi-a spus ca mi-l vinde cu 150 lei, fiind cea mai buna prietena a ei. Apoi, a trebuit s-o intreb pe mama, si nu m-a lasat. A zis ca ea vrea sa-l tine afara. Dar eu NU sunt de acord cu asta din 2 motive:
1.Nu este vremea favorabila pentru. el;
2.Mai am 2 caini :Un caine lup de 1 an(care este foarte mare) si un pechinez, si mi-e frica sa-l las acolo.
Ea nu ma lasa sail tin in casa, deoarece spune ca lasa par, ca isi face nevoile in camera, si ca fac nu stiu eu ce bola cu parul lui. Dar eu chiar as vrea sa il iau, fiind o oportunitate uriasa, deoarece catelusul are doar 7 luni si nu a avut si nu are nicio boala.Cum as putea sa ii conving(pe ambii parinti)? Multumesc anticipat. Dau funda.big grin

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cu dresaj iti inveti cainele sa nu mai faca in casa! ...si sunt de accord, nu este o rasa de tinut afara! mai ales langa un caine lup...
spune-i mamei tale ca o sa il inveti sa nu mai faca in casa, si zii ca e o rasa care nu ii cade parul! ...si chiar nu ii prea cade!
http://www.adoptiicaini.ro/rase-de-caini-carora-nu-le-cade-parul/

| Kiko a răspuns:

Si inca ceva de adaugat la Apache...happy Un Yorkshire Terrier nu gasesti mai ieftin de 300 de euro. Deci oferta este foarte buna... Si eu am vrut sa imi iau un yorky da' sunt la apartament ce sa ii faci? deci ai noroc ca ma interesasem si inainte:
1. Este cel mai potrivit caine de tinut in casa
2. Creste pana la 20 de cm
3. Este unul dintre cele mai usoare de dresat sa nu mai faca pipi in casa.
+ ce a zis apachehappy noroc cu asta!

| Teddy_7371 a răspuns:

Am si eu tot un yorkshire terrier si nu ii cade parul de loc doar cand il pieptani... avand in vedere ca ai deja 2 caini o sa fie mai greu sa ii convingi

| zanesiprintese a răspuns:

Cele mai bune prietene nu-si dau chestii pe bani!

| Girl72 a răspuns (pentru zanesiprintese):

Este mare lucru că dă aşa o rasă pe 150 RON! Tu ştii cât e preţul unui asemenea câine, de fapt? -_-

| radwoo24 a răspuns:

In fine. Nu ma intereseaza daca iti cere sau nu bani, dar iti sugerez sa cauti un dresor in orasul tau. Sigur gasesti cel putin 10 dresori. Din cate am vazut are 7 luni - varsta ideala la care se incepe dresajul. Succes!
PS: Nu iti fa griji in privinta parului.

| dafna a răspuns:

7 luni mie mi se pare putin prea mare pentru schimbat stapanul. De ce il vinde prietena?