| IepurasulBrunet a întrebat:

Peste doua saptamani imi voi lua un caine si nu stiu ce rasa sa-mi iau. thinking Imi puteti spune voi cateva? Dar vreau o rasa de talie mica fiindca stau la apartament.

26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cei mai draguti, inteligenti, frumosi, devotati stapanului din rasele de talie mica, dupa parerea mea, sunt Cavalieri King Charles Spanieli http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Bichonlove struck
E adorabil catelulbig grin love struck

| ZumZz a răspuns:

Da, cel mai potrivit este un bichon maltez ^_^

| crisS a răspuns:

Eu am bischon si e ok la apartament. Una din prietenele mele are un catel shitzu care e tot de talie mica si nu are probleme cu el la apartament
http://www.cmkennels.com/images/shit_zu.jpg

sau Yorkshire este iar un catel foarte ok

http://2.bp.blogspot.com/......-puppy.jpg

| Meryem027 a răspuns:

Bichon maltez!

| Elle2117 a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa iti iei un bichon maltez.Este micut, cantereste maxim 5 kg, trebuie sa il perii o data pe luna, si trebuie sa te joci mult pentru ca ei sunt niste catelusi foarte activi.Succes!

| Iuly006 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Beagle sunt sigura ca sti cum arata iata-l si aici http://www.animale.ro/caini/beagle sper sa-ti placa!:)

| Bianca26bb a răspuns:

Eu spun Bichon pentru. ca este foarte dragut si cunosc o prietena care are un caine de aceasta rasa, nu ocupa mult spatiu si e foarte multumita de el.

| Dizzydizz a răspuns:

Buna.
Nu cont neaparat rasa, pentru ca toti au suflet
dar daca vr ceva de:"calitate":P iti recomand Golden Retriever

cei mai frumosi si ascultatori caini:X
esti norocoasa ca pe tine te lasa parintii in casa cu un animal:>

http://lumea-animalelor.uv.ro/site/uploads2/goldenretriever.jpg

| Alecsandraa97 a răspuns:

Bischon :X

| Alecsandraa97 a răspuns:

Bichon :X

| PaulW a răspuns:

Pudel

| Anelise_2071 a răspuns:

Basett, coccel... cele mai bune rase de apartament, basettul este cel mai prietenos caine, mai ales cu copii, iar coccelul este foarte loial, amandoi au statura destul de mica...in jur de 30-40-50 cm inaltime

| Dăă a răspuns:

Eu iti dau toat rasele de caini big grin Barbet Basenji Basset Artesien Normand Basset Griffon Vendeen Basset Hound Basset roscat de Bretania Beagle Bearded Collie Beauceron Bedlington Terrier Bergamasco Bichon Bolognese Bichon Frise Bichon Havanez Bichon Maltese Bloodhound Bobtail Border Collie Border Terrier Bouvier des Flandres Boxer Brac italian Briard Buhund norvegian Bull Terrier Bulldog englez Bulldog francez BullMastiff

C
Caine de apa portughez Caine de cireada australian Caine de Ibiza Caine de Islanda Caine de munte de Pirinei Cainele de Groenlanda Cainele faraonilor Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli Cainele mic albastru de Gasconia Cainele urs de Carelie Cairn terrier Cavalier King Charles Spaniel Cesky Fouse Cesky Terrier Chesapeake Bay Retriever Chihuahua Chin japonez Chinese Crested Chow-Chow Ciobanesc Australian Ciobanesc de Appenzell Ciobanesc de Bernese Ciobanesc de cireada mare elvetian Ciobanesc de Entlebuch Ciobanesc de maremma Ciobanesc de picardia Ciobanesc de Pirinei Ciobanesc de Shetland Ciobanesc german Ciobanesc olandez Ciobanesc polonez Lowland Ciobanesc suedez Cirneco dell'Etna Clumber Spaniel Cocker Spaniel American Cocker Spaniel englez Collie Coton de Tulear Curly Coated Retriever

D
Dalmatian Dandie Dinmont Terrier Doberman Dog argentinian Dog de Bordeaux Dog German Drentse Patrijshond

E
Elkhound norvegian Epagneul Bleu de Picardia Epagneul Breton Epagneul francez Eurasian

F
Field Spaniel Fila Brasileiro Fox Terrier

G
Glen of imaal terrier Golden Retriever Griffon de Bruxelles Groenendael Ciobanesc belgian

H
Heidewachtel Hovaward Husky siberian

I
Irish Terrier

K
Keeshond Kerry Blue Terrier King Charles Spaniel Komondor Kooikerhondje Kuvasz

L
Labrador Retriever Laeken Ciobanesc belgian Lakeland Terrier Lapphound suedez Lapphund finlandez Leonberger Lhasa Apso Lowchen Lundehund

M
Malamut de Alaska Malinois Ciobanesc belgian Manchester Terrier Mastiff Mastiff de Napoli Mastiff tibetan Mudi Munsterlander urias

N
Norrbottenspets Nova Scotia Duck-Tolling Retriever

O
Otterhound

P
Papillon si Epagneul Phalene Parson Jack Russell Terrier Pechinez Pinscher austriac cu par scurt Pinscher german Pinscher Pitic Pointer Pointer german cu par lung Pointer german cu par sarmos Pointer german cu par scurt Pointing Griffon cu par sarmos Pomeranian Pudel in miniatura Pudel standard Pudeli de jucarie si pitici Pug Puli Pumi

R
Retriever cu blana neteda Ridgeback thailandez Rottweiler

S
Saint-Bernard Samoyedo Schapendoes Schipperke Schnauzer pitic Schnauzer Standard Schnauzer urias Scottish Terrier Sealyham Terrier Setter englez Setter Gordon Setter irlandez Shar Pei Shiba Inu Shih Tzu Silky Terrier Skye Terrier Spaniel de apa irlandez Spaniel tibetan Spinone italian Spitz finlandez Spitz Japonez Springer Spaniel englez Springer Spaniel galez Stabyhoun Staffordshire Bull Terrier Sussex Spaniel

T
Teckel - varietatea cu par lung Teckel - varietatea cu par neted sau scurt Teckel - varietatea cu par sarmos Terra nova Terrier australian Terrier de Norfolk Terrier de Norwich Terrier tibetan Tervueren Ciobanesc belgian Tosa Inu

V
Vizsla cu par scurt si par sarmos

W
Weimaraner Welsh Corgi Cardigan Welsh Corgi Pembroke Welsh Terrier West highland White Terrier Wetterhoun Wheaten Terrier cu blana moale

Y
Yorkshire Terrier

| ily kim nam gil a răspuns:

Ia-ti bison malteze e super pufos si dulcehappyhappy

| missouri a răspuns:

Ia-ti Caniche. Sau bichon.
Sunt cei mai potriviti caini de apartament.Nu cresc mari si sunt foarte draguti si jucausi.La bichon sa ai grija pentru. ca unii sunt un pic mai. agresivi(rai.stai linistita ca nu te mananca ).big grin
Dar la caniche, nu iti face griji.Sunt extrem de destepti, dragalasi, cuminti si...calmi.love struck
Are si o ruda de-a mea si nu a avut niciodata probleme cu ea.Ba o data chiar Kitty ( asa o cheama pe catelusa laughing. ironie ) i-a dus telefonul matusii mele pentru. ca suna. laughing Iti dai seama?
Sunt usor de dresat si iubesc copiii.

Sa-mi trimiti o poza pe privat dupa ce il iei. love struck

~ Missouri.

| Budincăă a răspuns:

Ti'as recomanda un pichinet. e asa dragut.love struck si e f mic.nu creste mai mult de atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... Poate iti va placea un caine "SORICAR". El mananca orice. I se spune soricar deoarece mananca chiar si soareci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer un bulldog englez sau vrancez happy faci cum frei englezu te fa face sa razi sh atunci cand vei fii suparat/a te fa face sa razi, iar francezu ala este f elegant sh jucaus iti recomant englezu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bull terrier miniature mic dragalas si jucaus deloc violent ti-l recomand

| Atelocin a răspuns:

Bichon Havanez
http://www.caini.org/rase-de-caini/Bichon-Havanez-3.jpg
Am si eu unu :X Sunt adorabili;;)

| shakira a răspuns:

Pai...de rasa mika.rasa pichineza.sunt super dragutzi.nu cresk prea mari.adika cresk destul d mari inkat sai cresti la apartament...bafta si sa ai grija de katelus:*thumbs up

Răspuns utilizator avertizat
| bb_5971 a răspuns:

Bichonbig grin
e dragut si e si micbig grin

| vio_1240 a răspuns:

Si eu locuiesc la apartament si am west highland white terrier. e mic si foarte jucaus, dar si ascultator. e de talie mica, dar daca vrei si mai mic, tia-s recomanda yorkshire terrier. sper ca te-am ajutat.