| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Prietenul meu si-a cumparat un catel de o luna iar acum cand am mers pe la el l-am întrebat ce ii va da sa suga, el acum si-a dat seama ca nu a vorbit despre chestia asta si nu stie cu ce sa înlocuiască laptele de la catea sa-i dea... m-am uitat pe internet, ar putea sa-i faca lapte praf pentru caini cu apa si sa-i dea cu biberonul? Sau ce sa-i dea?

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu trebuia sa il cumpere atat de devreme, cel mai bun e laptele de vaca(natural daca se poate) administrat cu un biberon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă cățelul nu poate fi învățat să mânce din vailing lapte(de vacă) cu un ou, atunci va trebui să îi deie cu biberonul. Ai putea să cauți pe internet laptele cel mai sănătos pentru cățel, sau dacă laptele de magazin, de vacă sau ce aveți la îndemână îl poate afecta negativ. Normal ar putea să beie, în special de vacă, capră, etc. Dar e posibil să facă dearee pentru că își schimbă sursa de hrană cu care s-a obisnuit.

| florinake02 a răspuns:

Posibil sa gaseasca la petshop lapte sau lapte praf pentru catei