| XCalinStelistuX a întrebat:

Stau la bloc si vreau un animal de companie. Am ap. mic

13 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu zic să-ţi iei doi papagali (nu lua unul singur că moare) sau un hamster.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,poti sa-ti iei un papagal ori un hamster sau niste pestii daca vrei sa-ti iei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O perche de perusi, dar trebuie sa ti minte ca a avea animal de companie nu este o joaca, ai multe obligatii, este foarte bine pentru tine deoarece iti dezvolta simtul raspunderii

| LIN2010 a răspuns:

I-ti recomand un acvariu cu pestisori.Respecte

| Ioscaa1 a răspuns:

Ba parerea mea este ca nu conteaza cat ai de mare sau de mic apartamentul ce asta inseamna ca nu poti avea un caine o pisica sau orice altceva sa le fie rusine la aia care urasc cainii is niste prosti

| Rockart a răspuns (pentru Ioscaa1):

Contează enorm mediul în care creşti un animal, atâta timp cât vrei să fie sănătos la cap. Câinii nu pot fi crescuţi în apartament, au nevoie de libertate, s-ar simţi captivi, ar fi un chin şi pentru el, şi pentru stăpâni.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

As recomanda pisica, toata ziua mai mult doarme si mananca, papagalii sunt galagiosi, cainii fac deranj si mai trebuiesc si plimbati, sau un rozator(nu sobolan laughing ).
De asemenea poti incerca cu "pet-uri" mai mici, gen un paduchelaughing))

| Grigore666 a răspuns:

Gândește-te la animale animale rozatoare sau pasari

| CTLN a răspuns:

Papagalul este animalul de companie perfect pentru un ap. mic big grin pisicile si cainii sunt simandicosi..si trebuie sa aiba loc destul de mare ca sa zburde..deci parerea mea ramane papagalul, de preferinta baietel deoarece sunt mai linistiti si mai iubitori decat fetele si eu imi doresc foarte mult un papagal, dar am sora mica de o luna si nu e indicat. sper ca te-am ajutat :d

| RockLife99 a răspuns:

Daca ai apartament mic i-ati :
- un hamster
- o broasca testoasa
- niste pestisori
- sau 2 papagali

| ByonKills a răspuns:

Hamster si eu am avut si este foarte dragalas si cuminte. moare in vreo 2 ani

| Ghelutza_Ghelu_1990 a răspuns:

Daca ai apartament mic te-as sfatui sa iti iei un hamster sau 2 papagali specia aceea mica (ca daca nu sunt pereche mor de singuratate).

| Adytza323 a răspuns:

Hamster sau papagal