| PicakuElectr1ze a întrebat:

Stiu ca am mai pus o intrebare in legatura cu porcusorul meu de guineea care e bolav acum.

Deci am fost la veterinar 2 zile (maine dimineata ii face ultima injectie si sper sa isi revina).

Bobo (porcusorul meu de guineea), nu mai mananca si nu mai alearga. Doar sta in coltul custii toata ziua si daca se misca, se misca foarte greu. Adica inainte intr-o secunda gata ajungea la celalalt capat al patului dar acum de abia daca reuseste sa se intoarca sau sa mearga. Maine dimineata ii face ultima injectie (antibiotic) si sper sa isi revina. Sper sa nu moara peste noapte pentru ca nu mananca nimic si incepe sa tremure. Am incercat sa il hranesc cu o seringa improvizata dintr-o punga in care am pus suc de morcovi si mere. A inghitit 2 guri de suc dar dupa nu mai misca deloc si am crezut ca a murit (in acele 4 secunde toata lumea era inghetata si imi venea sa plang). L-am pus repede in cusca lui si l-am invelit. Acum sta in coltul custii si doarme. Va rog sa imi spuneti ce pot sa fac sa se simta mai bine (nu sunt convins ca acel antibiotic va rezolva tot).

3 răspunsuri:
| BlooxieMhxds a răspuns:

Incearca sa il hanesti putin si des...asta doar ca sa nu moară de foame saracutul.el se va hidrata cu vitaminele din sucuri sau piure de fructe...in ceea ce il priveste, nu incerca sa ii faci ceva doar dacă iti spune medicul, altfel ii poti face mai rău... Dumnezeu o să aibă grijă de el. :* Nu îti face griji, o sa se vindece

| Cat2005 a răspuns:

Se poate sa fie si deprimat.

| PicakuElectr1ze explică (pentru Cat2005):

Adica poate sa moara peste noapte? Chiar nu vreau sa se intample asta.