| nelyly a întrebat:

Sunt din tandarei si as vrea sa imi iau un caine mare de rasa dar nu stiu de care, asta intr-un buget de 6-7 milioane (600lei-700lei)! As vrea sa imi dati niste site-uri de incredere de unde pot cumpara, si ce mi-ati recomanda!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

In primul rand, un caine de rasa inseamna un caine cu pedigree. Pentru un caine de calitate cumpara doar din canise cunoscute de FCI (federatia chinologica internationala) si care nu creste mai mult de 3 rase.
Ca rase iti poti alege dintre:
-amstaff(e de talie medie, dar merita)
-ciobanesc german
-ciobanesc malinois
-boxer
-akita inu
-labrador
-golden retriever
-rottweiler
mai sunt, dar astea imi vin acumm in minte.