| MadalinLostRoad a întrebat:

Sunt disperat, catelusa mea vomita ceva alb ca in forma de spuna, si tremura, nu vrea sa manance nici mancarea ei preferata si este foarte linistita! va rog nu cumva stiti ce i se intampla si daca pot face ceva?

6 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Daca e batrana inceamna ca se intampla st tu ce nu vreau sa zic daca nu poate e bolnava sau a manat ceva ce nu i-a cazut bine sau sa deschidratat nu stiu ce sa zic crede-ma incerca sa ii dai dar daca nu vrea nu o forta suna la un veterinar nonstop repede de tot si intreaba sau i-ar putea firau, a mancat mult in zilele trecut si acum se curata cum s-ar zice asu a mancat ceva de pe jos si catelusei mele i sa intampalt dar ea nu tremura statea linistita normal fiind ca ii era rau, dar pastreazati calmu SUNA LA VETERINAR NONSTOP scrie asa pe net si vei gasi daca vrei scrie si orasul din care esti poate ii da unul bun si suna, scriemi te rog ce varsta are bafta!

| MadalinLostRoad explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Un an!

| AnaMaryadragutaa a răspuns (pentru MadalinLostRoad):

Atunci nu cred ca e batrana catelusa dar cine stie a avut vreo boala? sa se stinga asa fara motiv adica fara sa fi asvut vreo boala, nu de batranete nu are cum asa dintr-o data ieri ii bine si mainegata....ai sunat la veterinar>sau vrei sa treci maine pe acolo te sfatuiesc daca ti la viata si sanatatea ei sa suni sa nu te intereseze ora cauta unul non stop si daca acela nu raspundemai cauta unul pana gasesti eu am sunat la 10 seara pentru ca avea o capusa si ca sa imi spna ce sa fac pana urmatoarea zi fiinda ca o iubesc si as fi suant la 12 daac era nevoie

| andreea171998 a răspuns:

Si catelusa mea mai face asa. Posibil sa fi mancat un os sau ceva care i-a ramas pe undeva, sau este bolnava. Oricum du-o la veterinar.

| MrAnonymus a răspuns:

Ar putea fi urmele rabiei.Duo la un medic veterinar la un control maine dimineata.Fi alaturi de ea si mangaio.Succes muult.

Răspuns utilizator avertizat