Întrebare recomandată | Tarcatu a întrebat:

Va rog frumos e o problema urgenta.
Am un caine care este foarte bolnav, treaba suna cam asa: A inceput prima data sa ii curga nasul, dupa aceea era foarte molesit nu se ridica de la pamant si nu se uita la mine, dupa un timp un ochii i s-a dat peste cap si ii sa inrosit foarte tare si cand il strig nu se uita la mine si ci in alta parte si am impresia ca a orbit pentru ca odata cand l-am chemat strigat sa vina la mancare s-a trantit intr-un perete. Ii curge nasul foarte tare si e foarte foarte molesit si ochiul drept e dat peste cap si e rosu tare. Va rog mult sa imi spune-ti ce boala e si cam ce e de facut va rog mult. Daca l-as pierde acum nu stiu ce m-as face pentru ca il am de cand aveam 3 ani si acum am 16 ani si mi-ar parea rau dupa el.Va rog spuneti-mi ce e de facut si ce boalae.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu noi suntem cei care punem un diagnostic, ci medicul veterinar.
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca la alt veterinar.

| Pinocchio a răspuns:

Nu stim ce boala are, dar trebuie sa-l duci urgent la un veterinar.

| UltraLex a răspuns:

Dul la un veterinar si eu am avun o problema asemanatoare cu un caine la tara nu chiar asa grav dar simptome asemanatoare am crezut initial ca a patit ceva la stomac fiindca i-au fost date oase de pui dar cand am fost la veterinar medicul a spus ca e de la capuse ca a prins un microb...si i-a dat un tratament

Deci dul la un veterinar

| Tarcatu explică (pentru UltraLex):

A fost veteriarul si i-a administrat timp de 3 zile cate un vaccin, a spus ca are viroza dar nu si-a revenit. am uitat sa mentionez asta in intrebare.

| Tarcatu explică:

Va multumesc pentru raspunsuri
Cainele a murit sad.

| RobertDLX a răspuns:

Am si eu un catel in varsta de un an n-am avut probleme cu el stiu cum e sa ai un caine asaca orice ai face dul la un veterinar doi trei nu conteaza pana se face bine sper sa te ambitionez sa ai grija de el bafta multa! happy

| Andreea1977 a răspuns:

Simplu..mergi la doctor, daca e grav sa stii ca sunt si clinici veterinare non stop!

| BunaHello a răspuns:

Iubesc animalele, mai ales cainii si imi pare rau pentru tine si pentru cainele tau! Incearca sa ii dai o farfurioara cu lapte si sa il duci urgent la veterinar.
Imi pare rau!