| Cristi7Cristinel a întrebat:

Buna!
In urma cu 4zile mi-a intrat var in ochiul stang (la ochiul stang cand aveam 16ani am fost operat de cataract) sad
Ieri nu ma durea asa tare ochiul, dar azi ma doare foarte tare, plioapele mi-sau inrosit (se vad venele de pe ele).
Iar din nas imi curge sange sad
Care credeti ca este problema?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Odata ce ti-a intrat in ochi posibil sa fi ajuns si in nas.
Pentru ochi cartof crud rondele tinute pana sa incalzesc dela sine apoi invartite pe cealalta parte si altele.
Pentru nas poate s-au spart cateva vase sangvine nimic periculos(protectia corpului la agenti straini praf/piper/etc)
O simpla curatare cu apa calduta din abundenta rezolva problema in 6-12 ore.
Multa sanatate si pe viitor ai grija ca fara miros mai treaca mearga dar fare ochi...
Varul nestins e de fapt un "dezifenctant" ni o sa mai lacrimezi vreo 1-2 zile.
Mai poti folosi si carne de vita in locul cartofilor (cica ar trage mai bine dar personal nu am verificat dacat cu cartofi)
thumbs up

| Cristi7Cristinel explică (pentru stlucian):

Mersi mult de ajutor chiar acum ma duc dupa cartofi laughing
winking Succes in continuare cu raspunsurile bunewinking

| stlucian a răspuns (pentru Cristi7Cristinel):

Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Denis_1041 a răspuns:

Cand tia cazut acel var in ochi te-ai sapalt bine bine cu apa? Deoarece e posibil sa mai fi ramas utin var in ochiul stang... Funda?