| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa-mi iau un caine husky si am discutat cu o persoană de la mine din oraș care are pui însă are doar fetite acum si vreau sa-mi spuneti daca va fi o problemă mare cand se va face mai mare si ii va veni de caine înțelegeți voi ce vreau sa zic, adica eu nu o sa vreau pui si ma gandesc ca va fi agitată si se va face rea. Ce credeti?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O poți steriliza, din timp, dacă nu dorești pui (dar, eu nu recomand).
Un câine (femelă, mascul) in călduri, nu se comportă ca o mâță tembelă, care scoate sunete specifice, pentru a atrage motanii.

| romeo78 a răspuns:

De ce nu vrei o femelă husky?
Vei avea avantaje financiare.
Puii îi vei vinde, iar la un moment dat o poți castra.
Dar, poți scoate bani frumoși!