| SebyRapidistu a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi cumpar un sarpe. Ball python mai exact.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti inteleg perfect parintii, pentru ca nici eu nu as fi de acord.

| Mayar a răspuns:

/nici sa nu ii convingi!
Te comporti si tu ca un razgaiat!
Sarpele ala e fiinta, nu obiect sau jucarie cu care sa te falesti/joci/arati la prieteni si alte prostii!
Daca te-ai tine ecineva pe tine in captivitate numa pentru propriul lui amuzament cum ti s-ar parea?!
Rafatat fara minte ce esti! x(

| SebyRapidistu explică (pentru Mayar):

De ce spui asta doar de sarpe laughing de nu o spui petru fiecare animal tinut captiv. Nu vreau sarpe sa ma falesc sau alte lucruri la care te gandesti tu. Pur si simplu e o pasiune de a mea

| Mayar a răspuns (pentru SebyRapidistu):

Ar trebui sa iti iei un caine sau o pisica, animale ce nu pot exista singure in salbaticie si da-i pace la sarpe si nu il chinui! Sarpele nu e de tinut in casa! Are nevoie de salbaticie si libertate

| SebyRapidistu explică (pentru Mayar):

Intai ingormeaza te si dupa vorbeste pentru ca vad ca nu cunosti destule

| Mayar a răspuns (pentru SebyRapidistu):

Sa cunosc cum ca exista multe cazuri de dobitoci ce tin serpii in locuri stramte si mult mai mici decat cele in care traiesc ei? Da, stiu ca exista multi dobitoci dinastia si i-as inchide si pe ei intr-o cusca sa vada ce bine e.
Culmea, cred ca tu habar nu ai ce vrei sa faci si o faci doar din moft, sau nu vorbim despre serpi aici. Una din doua.

| Sulty_Mihai_1986 a răspuns:

Nu ai decat sa te rogi mult de ei. Acum depinde ce le oferi si tu lor