| mosora2002 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine dar parintii mei nici nu vor sa auda.
Cum pot sa ii conving?
Tot incerc sa le zic ca voi avea mare grija de el si ii voi face curat, dar nu vor sa ma lase, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bizzle a răspuns:

Hey.
Am avut aceeasi situatie. Mi-a luat cam 3 ani sai conving si tot nu eu i-am convins. La mine de ex sa int asa : A venit la mine cineva si a vorbit cu parintii le-a spus ca, cateii iti fac o viata fericita, se joaca, mai razi de ei cand faci nebunii etc. Dupa cateva zile mi l-au luat happy Acum sta langa mine rolling on the floor. Si in cazul tau daca vine pe la tine cineva bagate cu subiectu cu animale...straight face e greu sa convingiwinking in prim rand nu e chiar fff usor cum e la prima vederewinking! Nah mai incearcawinking Pt moment arata-le ca meriti un animaluts ..Succeswinking

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Inseamna ca parintii tai nu cred ca esti pregatit inca pentru un catel,un catel e ca si un copil mic.E o responsabilitate,e necesara multa atentie,responsabilitate,"nervi",mai ales cat timp e pui pana invata sa numai faca in casa,bani pentru vaccine,deparazitari interne si externe, jucarii, lesa, zgarda, patut..Mancare speciala lunar, toate astea costa si poate parintii tai nu isi permit.
Eu zic sa mai astepti 2-3 ani pana cred ei ca esti mai pregatit sau pana vei avea casa ta si un loc de munca din care sa iti intretii catelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi de acasa, sparge un magazin si fura o masina. Asteapta politia pe marginea unui pod strigand "voiam decat un catelus". Parintii tai vor realiza ca au luat o decizie gresita si cand te vei elibera de la scoala de corectie primul tau cadou va fi un catelus.

| Radu921 a răspuns:

Daca stai la apartament, uita de caine. Aia nu e viata de caine, il chinui si pe el si pe tine si pe parinti. Mai bine papagali.

| mosora2002 explică:

Eu stau la casa

| Myyca a răspuns:

Daca stai la apartament nu il chinui cum zic altii, daca il iubesti nu mai conteaza unde stai.
Mie mi s-a intamplat la fel dar dupa o perioada de rugaminti mi-au luat un Beagle si stau la apartament si chiar nu am probleme cu el!
Uita-te pe internet dupa caini arata-le si lor si ii vie convinge.