| DanielleDanielle a întrebat:

Urgenta TPU. Ajutor!
Motanul meu de 4 luni a mincat prea multa carne de oaie ce nu a fost pregatita la foc.

Acum ca urmare se simte foarte foarte rau. Cu ce imi pot ajuta motanelul?

Răspuns Câştigător
| allexya501 a răspuns:

Nu e grav! Eu detin 13 pisici si 4 catei happy mereu se intampla cate un incident din acesta. Nu e grav cum am mai spus deoarece corpul lor este adaptat la asemenea mancaruri doar ca adus printre societatea umana s-a adaptat la mancarurile pe care le-a primit!
Nu te ingrijora! Isi va reveni. happy

| DanielleDanielle explică (pentru allexya501):

Mersi mult

| allexya501 a răspuns (pentru DanielleDanielle):

Cu mare placere! happy
Sa ai o seara frumoasa!

| allexya501 a răspuns (pentru allexya501):

Apropo: Nu va manca o zi sau 2 dar este indicat sa aiba apa langa el!

6 răspunsuri:
| aveam14ani a răspuns:

Hei.
pfff...de ce nu i-ai pregatit-o la foc? e cam acelasi lucru daca ai manca tu carne cruda. pai, trebuie' sa il lasi linistit. sa stea intr-un loc comod si cald.[probabil o sa adoarma]. si il lasi acolo. [ s-ar putea sa vomeze daca a mancat prea mult. cred ca i-ar trebui si niste apa sa bea. ] daca adoarme si maine e bine, ar trebui sa il duci la veterinar sa vezi cam cum sta treaba si probabil o sa iti zica el ce trebuie sa manance.
happy bafta.

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un veterinar.

| DanielleDanielle explică (pentru S3nZ4TiOnS):

Acum noaptea? la ora 23:58?