| seeKerN01 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o femela pitbull si vreau sa stiu daca exista vreo sansa sa fie la fel de mare si muschiloasa ca un mascul. Am vazut femele pitbull mici si slabute. Proprietarul de la care vreau sa o cumpar mai are inca doi masculi si inca o femela, dar femela mea e cea mai mare din toti. As vrea sa stiu daca se poate face cat un mascul de grasa. Si as mai vrea sa stiu ceva:
Acasa mai am un mascul pitbull corcit cu ciobanesc german si vreau sa stiu daca exista vreo sansa ca cei doi sa se lupte. Mentionez ca masculul e cam dominant.

Răspuns Câştigător
| maria89nic a răspuns:

Vitaminele nu maresc musculatura. Dar am auzit de metoda trasului unui cauciuc pentru. marirea musculaturii. Pui un ham cainelui si atasezi un cauciuc legat de ham ( http://t2.gstatic.com/......tp?/images ). nu stiu daca functioneaza, dar daca vrei o femela cu muschi poti incerca!

14 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Femela poate atinge marimea unui mascul; dar muschii nu vor fi la fel de dezvoltati.

| seeKerN01 explică (pentru maria89nic):

Chiar si daca ii dau vitamine? happy

| maria89nic a răspuns (pentru seeKerN01):

Vitaminele nu maresc musculatura. Dar am auzit de metoda trasului unui cauciuc pentru. marirea musculaturii. Pui un ham cainelui si atasezi un cauciuc legat de ham ( http://t2.gstatic.com/......tp?/images ). nu stiu daca functioneaza, dar daca vrei o femela cu muschi poti incerca!

| RedNose a răspuns:

Buna!
Nu are cum sa se faca cat un mascul,femelele sunt sunt mai scunde si mai slabe decat masculii,dar acum depinde si de geneticul ei...
Daca e mica,iar masculul nu o va ranii cand se joaca sau pur si simplu sare sa o omoare,atunci iti sugerez sa renunti la idee. Normal,lucrul asta trebuie sa stii tu,fiindca cunosti cainele bine,daca l-ai crescut de mic,nu noi. Ideea este sa nu fie agresiv cu cainii,iar daca este corectat si el si ea, sa se joace frumos, sa nu sara sa o muste, etc. nu vei avea probleme cu ei, doar trebuie sa stii sa te impui in fata lor si sa fi un lider adevarat.

| seeKerN01 explică (pentru RedNose):

Multumesc frumos. Eu cred ca o sa se inteleaga bine, nu prea are treaba cu cainii, cu alte animale da.

| RedNose a răspuns (pentru seeKerN01):

Atunci e bine.

| Otils a răspuns:

Depinde de proprietar. Daca rasa este pura nu exista diferente vizibile la marimea acesteia.Cat despre socializarea cu cainele de acasa nu recomand.De obicei rasa acesta trebuie socializata si crescuta de mica cu alti caini prin preajma acum depinde si de dresaj.

| seeKerN01 explică (pentru Otils):

Mama este inalta si slabuta iar tatal este mai mic si grasut...

| Otils a răspuns (pentru seeKerN01):

In cazul asta nu stiu ce pot sa mai spun. Poate mama nu este rasa pura.thinking

| seeKerN01 explică (pentru Otils):

Mama este din amstaff+pitbull

| Vladut_Clocotici_1997 a răspuns (pentru Otils):

Gresesti aici, ma ocup de caini de la 12 ani in special Pitbulli si Rottweiler, diferentele sunt mai accentuate cand ambii sunt rasa pura, o femela de rasa pura este mai mica decat un mascul pitbull, la rasele corcite nu prea se vad diferentele, sper ca nu te-ai suparat din cauza acestei obiectii.O zi buna!

| bigmaster a răspuns:

Uite aici un site, http://mercador.ro/......nie/caini/ De aici poti cumpara ce rasa vrei, si tine minte luptele intre caini sunt interzise! Funda?

| seeKerN01 explică (pentru bigmaster):

Eu nu vreau sa cumpar. Eu voiam o parere. O femela poate fi la fel de mare ca un mascul ( greutate, muschi...)?

| nero72 a răspuns:

De regula sunt diferente semnificative intre masculi si femele, depinde din ce linii provin. masculii sunt de regula mai masivi, cu capul mai mare si cu cativa centimetri mai inalti la greaban. masivitatea unui caine este data de mostenirea genetica, alimentatie si bineinteles antrenamente.
in ceea ce priveste relatia unui mascul cu o femela, sa nu iti faci probleme ca se vor bate. in cel mai rau caz ei se vor imperechea in perioada cand femela intra in calduri, deci in perioada aceea trebuie tinuti separat.