| Robert_George_2001 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr un Bulldog Francez și am găsit pe Publi24 un anunț care zicea că un om din Constanța vinde un Bulldog Francez de 4 luni cu jucării,ham,lesa, pat la prețul de 250 de lei și am intrat pe profilul lui și am găsit diferite rase de câini chiar și PUG (Mops) la prețul de 250 de lei și i-am trimis mesaj și l-am întrebat dacă prețul este real și el mi-a spus că este cel real și că livrează oriunde în țară.Voi ce părere aveți? Să am încredere sau nu?

6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Trimite-mi numarul de telefon in privat si arunc un ochi. Cunosc cativa crescatori de caini din Constanta si pot sa-ti confirm daca este serios sau nu.

| Robert_George_2001 explică (pentru JackR):

Uită-te pe Publi24 la Câini Constanta la categoria Bulldog Francez și o să vezi un anunț cu 250 lei

| JackR a răspuns (pentru Robert_George_2001):

Am gasit anuntul.
Andreea are dreptate, sunt alte 10-12 anunturi de la acel vanzator, toate publicate in ultima saptamana, cu fotografii ale catelusilor, in care este clar vara (soare, iarba verde, flori etc.). N-as avea prea mare incredere (mai ales ca acum o saptamana, la acelasi vanzator, un pui de bulldog francez costa 1200 lei).

| Robert_George_2001 explică (pentru JackR):

Stiu! Daca ai stii cati oamenii am gasit azi pe Publi24 care "vand" cateii la 200-250 cu acelasi Username la fiecare anunt precum ChowChow : 200 lei Husky:200 lei Yorkshire Terrier la 250 lei... Aproape toti din Bucuresti..secte toata ziua...

| Andreea213 a răspuns:

Uita-te daca e iarba in poze daca sunt afara, uita-te la calitatea pozelor (daca e una excelenta s-ar putea sa fie de pe net), uita-te la ce mai vinde. Daca mai vinde alte rase de caini poti sa spui pas.

Uite de ce: http://www.zooland.ro/fermele-de-catelusi-suferinta-si-profit-3742

| Alezandrah a răspuns:

Raspuns simplu : uita.te sa vezi ce mai vinde si spune.i cum se face livrarea, prin transport veterinar sau va intalniti? Deaici incepe o povestioara : Si eu doream un pug, si l-am gasit la pretul de 1 leu, am vb cu proprietarul si el dorea sa il vanda caci nu avea timp sa aiba grija de el si vindea mai mulți caini si nu prea am avut incredere asa ca am rwnuntr.