| MaimoSH a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine de rasa Akita.Am vazut un film cu un caine de rasa asta si mi-a placut mult. E foarte frumos.Eu mai am un bichon maltez.Am citit pe net ca distrug curtea(si eu vreau sa il tin in curte) si am mai citit ca este agresiv cu alti caini.Are cineva caine dinasta? Poate sa-mi atace bichonul. Dau funda.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Banuiesc ca te-ai uitat la hatchiko a dog story ...nu?
...pai da.cam asa e! akita e un caine destul de dificil!
dar daca esti bun cu el, atunci devine cel mai bun prieten al tau!
sa stii ca nu conteaza asa mult ce rasa e cainele! ...cum ii formezi temperamentul de mic. asta e cel mai important!

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Eu nu cred ca iti va agresa cainele decat daca il iei cand e adult. Daca il iei de puiut si il inveti cu bichon-ul nu va avea nimic.

| MaimoSH explică:

Da,m-am uitat la hatchiko a dog story, multumesc pentru raspunsurile date.

| Claudiu28 a răspuns:

Mai indicat ar fi sa iei un caine care sa te reprezine, adica daca esti blanda un catel bland etc

| AlexandraAliAlia a răspuns:

Nu poate sati atace bichonul