| c0dik0 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala si as vrea daca se poate sa-mi dati cateva sfaturi de initiere si mai ales ce proteine sa iau si unde se gasesc, si ce sa mananc ca sa-mi creasca masa musculara mai repede. Tin sa precizez ca am 19 ani, 174 inaltime si 62 kg. Multumesc mult, dau fundita!

Răspuns Câştigător
| ELAndrei a răspuns:

Pi in primul rand conteaza structura apoi alimentatia (6 7 mese pe zi)cele principale tr neaparat respectate apoi somnul si peurma antrenamentul.Despre proteine ce sa zic daca nu ai cele 6 7 mese pe zi ele nu si vor face efectulwinkingla inceput foloseste greutati usoare nu medii USOARE. dupa cateva saptamani poti sa cresti greutatea, CU GREAUTATI MEDII POTI SA TI LUCREZI UN CORP FRUMOS asta mi a fost zisa si miewinkingtr sa stapanesti intai miscarea, respiratia expiri pe efort. o sa ai un antrenor acolo care i ti v a spune ce ti am zis si euwinkingmersi

3 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Ia proteine de capul tau la parerea unui coleg ca ai sa ajungi la OTV! mergi la un specialist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru început, să-ţi iei antrenor ca să-ţi zică ce şi cum. Cel mai probabil poţi să cumperi proteinele chiar de la el dar ca totul să funcţioneze bine trebuie să iei în greutate aşa ca pune-te pe mâncat pâine(pentru. carbohidraţi). Pt. mai multe sfaturi => culturism.ro

| doifrati a răspuns:

Mergi la sala. alta alternativa nu ai. este imp sa inveti executia corecta a exercitiilor. acum sunt sali peste tot si au un antrenor. la 1, 74 trebuie sa ai cel putin 72de kg.