| Damagexz3 a întrebat:

Am 14 ani 1, 75 si 77 kg. Vreau sa ma apuc de sala sa slabesc si sa pun si masa musculara! Cine imi da cateva sfaturi cum pot slabi si sa pun masa musculara rapid si daca este nevoie sa iau proteine si ce fel de proteine, primeste funda!

Răspuns Câştigător
| veronica6747 a răspuns:

Eu îți sugerez să faci exerciții cardio (stepper, bandă) combinate cu exerciții la aparate. Așa și slăbești (de la cardio) și pui și masă musculară. Dacă vrei să iei ceva proteine îți sugerez să iei ori shake (înainte sau după) ori baton de proteine. O să găsești unde mergi la sală și poți întreba pe cel/cea de acolo ce ți-ar recomanda. Succes

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu as baga sprinturi pentru slabit si culturism + dieta 500 de calorii
un snitel + mar + un iaurt

| anonimg a răspuns:

Apuca-te de inot: te dezvolta mai frumos si mai sanatos; chiar daca nu asa de rapid ca sala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai făcut sala până acum ar trebui să începi cu ceva uşor după care maresti dificultatea.Grasimea în timp v-a dispărea şi muşchii vor creşte.Proteine poţi lua, întreabă la farmacie.Succeswinking

| Ionut231312 a răspuns:

Nu exista "slabire rapida" trebuie sa continui sa faci anumite exercitii pentru a slabi.

Pentru masa musculara eu lucrez cate 2 grupe de muschi diferiti, de exemplu intr-o zi fac brate si piept si in alta zi picioare si umeri, pentru mine chiar a functionat si a dat rezultate...

Cat despre proteine... eu nu folosesc dar am auzit ca te ajuta sa pui masa musculara mai repede... daca doresti sa iei poti sa cumperi de la MyProtein, de ei am auzit ca au o reputatie buna.