| Oreo5647 a întrebat:

Salutare, am acasa un ciobanesc german, face imediat 3 luni si nu stiu ce sa mai fac, nu vrea absolut deloc sa iasa afara. Mentionez ca stau la bloc la etajul 4, scarile a invatat sa le urce si sa coboare dar cand iesim afara se lipeste de usa la bloc si daca ne indepartam putin si il las sa mearga el, ma intoarce inapoi la bloc si se pune in fund si chelacaie pana intram in bloc.
Funda pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Andreeaabbb22 a răspuns:

Am patit si eu? pe al meu l am luat in brate, si asa m-am plimbat cu el, cand s-a obisnuit cu mediul, nu am mai avut treaba cu el, momeste l cu mancare, sa vezi cum se plimba el

| Oreo5647 explică (pentru Andreeaabbb22):

Pai si eu l am luat in brate si l am dus mai departe, si tot la bloc ma aduce.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cred ca ii este frica de zgomotele de afara, de masini, de oameni.Va trebui sa il scoti mai des chiar si in brate daca altfel nu ai cum pana se va obisnui, pana la urma trebuie sa se invete cu imprejurimile

| Oreo5647 explică (pentru Felys):

Masini nu prea trec, cand trec oamenii se uita asa atent dupa ei.