| Christianenache a întrebat:

Salutare, am un cane corso de cam 4 luni si a venit vremea sa-l tin afara caci in casa facea dezastru din cauza nevoii de miscare. Intrebarea mea este urmatoarea: Cam la ce temperaturi este recomandat sa stea afara si cand e bine sa-l tin din nou in casa?

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pai trebuie sa te hotarasti daca il vrei in casa sau afara ca nevoia de miscare numai o sa creasca. Daca ii faci o cusca izolata, rezistenta, ridicata sa nu stea direct pe pamant poate sa stea afara dar daca tempersturile scad sub 0 grade atunci e indicat sa il tii in casa, mai ales cat e pui (sub 1 an sau chiar 18 luni).

| Christianenache explică (pentru Eireann):

Pana la urma am gasit solutia, noaptea doarme in garaj unde are o paturica de cand era mic(nu doarme fara ea) si sforaie noaptea de n am treaba cu el. Ziua sta afara si alearga toata curtea si isi gaseste el de lucru.

| sammie a răspuns:

Trebuie sa fie destul de cald. Inca nu e prea mare.