| Seby80 a întrebat:

Salutare, am un catel rasa ciobanesc din acela mic si cret, are 5 luni, si are un narav prost cu muscatul, nu e agresiv, dar o face in joaca si este deranjant, ce pot face in privinta asta, sa nu mai muste. Dau funda si rog seriozitate!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PEi incearca asa.happy.: Te joci frumos cu el si cand incearca sa muste strigi : NU! apoi daca te asculta da-i ceva daca nu strica mai tare sa pune mana pe el. Asa intr-o saptamana o sa inteleaga ( sperbig grin) ca nu este bine ce face. Am vazut la un documentar daca vrei iti dau numele sa cauti. Succeshappy

| DianaIstratii a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ideea ta e interesantabig grinbig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru DianaIstratii):

Multumesc dar a ta este mai simpla si cred ca este mai bunawinking O sa-i spun ca meriti funda sper sa o conving.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru DianaIstratii):

I-am spus ca meriti sper sa ti-o deie.winkingwinkingwinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i dai ei fundca ca meritawinking A raspuns mai bine ca mine. Ea merita funda cel mai mult. I-o dai te implor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea merita 100%

| DianaIstratii a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu u am nevoie de funda...am vrut doar sa o ajut cu ceva...

| DianaIstratii a răspuns:

Pai puneti miine in piper, si atunci cind te va musca va mirosi piperul(si desigur nu-i va placea)...si data viitoare nu te va musca(asta a functionat la minehappy, sper sa mearga si la tine)succes!:d

| DianaIstratii a răspuns (pentru DianaIstratii):

Daca iti musca degetele, pui piper pe degete*

| anonim_4396 a răspuns (pentru DianaIstratii):

Interesanta idee sa stiihappy

| DianaIstratii a răspuns:

El sau ea merita 101%:d