| xXAndreixD a întrebat:

Salutare,de curand, 4-5 zile mi-am luat in total vreo 15 pesti,mici,Xipho,Sanitari,Gupi,etc, din ei mi-au murit vreo 9, oare de ce,am incalzitor,popma,plante,pietris, dar cred ca mancarea e de vina, ofer funda cel care imi da raspunsul pana la ora 00:00 14/4/2015 (SA FIE CORECT) APP:Mi-au ramas cei mai rezistenti)

8 răspunsuri:
| lianaiovan a răspuns:

Sunt pesti de apa dulce sau sarata? Si ce apa ai pus in acvariu? Ce mancare le dai? Cam cat de mare e acvariul? Pestii stau inghesuiti? Raspunde la toate intrebarile si vei primi un raspuns clar. happy

| xXAndreixD explică (pentru lianaiovan):

Dulce,de la robinet laughing, Tropical Mix Flake Food si Tropical Granulat Food, 1m lungime 20cm latime, am mai avut specii de pesti care au murit dar si acum mai am o specie din fiecare ex:Am avut 5 Gupi mai am un Gupi

| LaLaura a răspuns (pentru xXAndreixD):

Apa sper ca este decantata, minim 3 zile pentru a scoate clorul.

| xXAndreixD explică (pentru LaLaura):

Nu este sad

| LaLaura a răspuns (pentru xXAndreixD):

De aceea au murit, clorul pentru pesti este otrava.

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Răspuns mai pe scurt : apa de la robinet pe care nu ai pus-o la decantat. Nu te-ai gandit că are clor in ea?

| xPervPufarina a răspuns:

Apa cu clorwinking Eu am testoase si la fel, apa trebuie decantata.
Am avut oricum si pesti care au murit tot din aceasta cauza.

| KittyCats a răspuns:

Cred ca apa e de vina.
P.S. Asa mi s-a intamplat si mie.