| Alin7269 a întrebat:

Salutare... Doresc sa imi cumpar un caine, un caucazian mai exact si am 14 ani, este cunoscut ca un caine agresiv, cati ani trebuie sa am ca sa il pot plimba?

Răspuns Câştigător
| healerdx7 a răspuns:

Daca ai documentele necesare detinerii cainelui si il plimbi legal (cu botnita si lant) poti sa il plimbi linistit.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cainii ii cumpara parintii tai si-i inregistreaza in asociatia canina. Daca parintii tai nu-si iau responsabilitatea unui asemena caine, tu nu ai cum, nici legal si nici personal.

Eu sunt de parere ca tu nu ai nevoie de caine la 14 ani, avand un examen atat de important care vine curand,"evaluarea nationala! Fiindca vei avea foarte mult de invatat, neavand pic de timp pentru prieteni, joaca sau plimbat cainele.
Nu ai voie oricum sa iesi cu un caine atat de mare si agresiv neinsoit de un adult, fara lesa si fara botnita.

| Sophieka a răspuns:

Sa iti vezi de copilarie si sa iti cumperi / adopti un animal cand esti adult si ai casa ta cu teren.