| Costy_Wantedboy_1999 a întrebat:

Salutare.
In primul rand imi cer scuze daca am gresit categoria.
Ieri cateaua mea a nascut 3 puiuti dar din pacate a decedat la cateva ore dupa (aseara).As vrea sa stiu cum le-as putea asigura necesitatile ca sa-i pot creste.Din cate am inteles laptele oferit de femela trebuie inlocuit cu ceva.Ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://www.adoptiicaini.ro/cateii-orfani-cum-sa-i-crestem/
Pentru m ai multa siguranta, poti intreba veterinatrul, ori direct la farmacia veterinara.
O zi buna:)

| Kenya a răspuns:

Http://www.animalutul.ro/......nat-/1857/
Totusi mai bine intreaba veterinarul.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Datile lapte de vreo 5 ori pe zi, tinetii la caldurica si stati cu ochii pe ei, dar ar trebui sa intrebi veterinarul

| ByaTweety a răspuns:

Si eu am crescut puiuti de caini si de pisica.Cand am fost la veterinar mi s-a spus ca laptele matern trebuie inlocuit cu lapte gras, galbenus de ou si calciu lactic fiindca laptele normal nu este atat de nutritiv pe cat au ei nevoie. Sau daca iti este mai usor poti cumpara lapte prafspecial pentru puiutii de catel de la veterinar.Deoarece doar laptele matern le intareste sistemul imunitar prin transferul de anticorpi de la femela acestia pot fi sensimili si se pot imbolnavii repede daca nu sunt ingrijiti corect. De la varsta de 3-4 saptamani pot manca si mancare de catei, insa hrana umeda, nu uscata si alternata cu lapte. Mult succes.